TISZK-es sportnap a Mechatronikában
Három sportágban kellett vetélkedni: labdarúgásban, streetballban és röplabdában, mindhárom esetén minden iskola játszott minden iskola csapatával. A szervezők kitettek magukért, az érkező csapatokat külön öltöző, szendvicsek és ásványvíz várta. A tornatermi mérkőzések alatt helyi diákok zenét biztosítottak, a Mecha TV diák munkatársai pedig interjúkat készítettek a sportoló tanulókkal és kísérőikkel.
Az előzetes nevezés során korosztályi megkötés nem volt, így sajnos előfordult, hogy a mi lelkes kilencedikeseink náluk négy-öt évvel idősebb, az adott sportágban képzettebb tanulókkal játszottak, többen edzővel, cserejátékosokkal, saját labdával érkeztek. A rendezvény eredeti célját – a sport közösségfejlesztő hatása révén is szorosabbra fűzni az öt iskola tanulói és tanárai közötti kapcsolatot – néha elhomályosította az a többünk által tapasztalt hozzáállás, miszerint itt élet-halál harcról, vérre menő küzdelemről van szó az egyes iskolák csapatai között.
Büszkén mondhatom azonban, hogy a fáys fiúk mindvégig képességeikhez, felkészültségükhöz mérten jól teljesítettek, egyenlőtlen küzdelem esetén sem adták föl, kitartóan, a helyzetet, ha már másként nem ment, humorral kezelve játszottak. Végül mindhárom sportágban az 5. helyezést értük el. Külön dicséretet érdemel az a három fiú (el is neveztem őket „heroikus hármasnak”), akik a rendezvény legvégéig, este fél 9-ig kitartottak és az utolsó két röplabda meccset a Budai Középiskola három lány röplabdásával kiegészülve, de azért is lejátszották. Ők Líbor Levente (13.E), Neményi Róbert (13.E) és Szabó Norbert (14.C). Köszönöm a részvételt továbbá a 9.B osztály következő tanulóinak: Balugyánszki József Krisztián, Héher Leon, Kocsis Tamás Sándor, Molnár Richárd, Nana Zsolt, Parti Krisztián és Süveges Dániel.
Ratkovics Mónika